Χαιρετισμός Διευθύντριας

Με χαρά σας καλωσορίζουμε στην ιστοσελίδα του Δημοτικού Σχολείου Μελίτης Φλώρινας που δημιουργήθηκε για να αποτελέσει ένα επιπλέον δίαυλο επικοινωνίας με όλα τα μέλη της σχολικής και τοπικής κοινότητας  για ένα σχολείο ανοιχτό, αειφόρο, σύγχρονο, δημιουργικό, χαρούμενο και δημοκρατικό.

Σας καλούμε να περιηγηθείτε στις σελίδες της και να μάθετε για την ιστορία του σχολείου, τις υποδομές και τις υπηρεσίες του, τη νομοθεσία που διέπει την εκπαιδευτική, διοικητική και θεσμική του λειτουργία και προσβλέπουμε το περιεχόμενο της να αντανακλά την εύρυθμη λειτουργία και την κουλτούρα του σχολείου μας.

Όλοι οι διαδικτυακοί επισκέπτες μας θα έχετε τη δυνατότητα να γνωρίσετε τους διδάσκοντες και το παιδαγωγικό και εκπαιδευτικό έργο που συντελείται καθημερινά στο σχολείο μας, ενώ παράλληλα θα έχετε την ευκαιρία να ενημερώνεστε για τα ποικίλα καινοτόμα προγράμματα, εθνικά και ευρωπαϊκά και δράσεις που υλοποιεί το σχολείο μας.

Καλή Περιήγηση!
H Διευθύντρια του σχολείου